אוזניות סינון רעשים Sony WH-1000XM4

XM4 11

אוזניות סינון רעשים Sony WH-1000XM4

 

הדגם הקודם XM3 היה ללא ספק אחד הדגמים האיכותיים ביותר וגם הנמכרים ביותר אי פעם בסוני בזכות סינון רעשים מעולה וכמובן סאונד איכותי ועמוק.

אבל בימינו גם מוצר מצויין אחרי כשנתיים מתחלף לו בדגם חדש. וכאמור החודש (ספטמבר 2020) הגיע לארץ הדגם החדש, XM4.

כמובן שהשאלה הראשונה שנשאלת היא מה ההבדלים בין שני הדגמים והשאלה השניה כמעט תמיד היא האם ההבדלים מצדיקים את השדרוג או את פער המחיר כל עוד הדגם הקודם ממשיך להימכר.

אני אתחיל ואומר שמבחינה חיצונית האוזניות כמעט וזהות ואין הבדל משמעותי בצורה או במשקל. ההבדלים הם מתחת למכסה המנוע. במובן מסויים כפי שסוני עושה בעולם המסכים היא מתרכזת בעדכון המעבד של הסאונד שנקרא בדגם החדש DSEE XTREME, המעבד הזה לטענת סוני, יודע לעבד בצורה נכונה יותר ומדוייקת יותר קבצי HD וגם תוכן מכווץ כגון MP3.

גם מבחינת סינון הרעשים והאפליקציה אין הבדלים מאוד משמעותיים, סינון הרעשים היה מעולה גם בדגם הקודם. הבדל חשוב שכן נכנס לדגם חדש זה התמיכה בחיבור במקביל לשני מכשירים. אפשר להגיד שבשעה טובה ה-XM4 נכנס לקטגוריית הממקבלים, אין צורך לבצע חיבור מחדש כל עוד מדובר בשני מכשירים, למשל, אני מחובר גם לטלפון האישי וגם למחשב. כאשר אני צופה בסרטון יו טיוב במחשב ואני מקבל שיחה האוזניות כאמור מחוברות במקביל, אני אוכל לענות לשיחה, לשמוע אותה באוזניות לסיים אותה ולחזור ולצפות בסרטון יו טיוב מיד מבלי צורך להתחבר מחדש למחשב. תענוג.

האם מעבד חדש, שיפור בסאונד ותמיכה בשני מכשירים במקביל שווה את פער המחירים? זה כמובן נשאיר לשיקולכם, לדעתנו התשובה בהחלט כן מהסיבה הפשוטה, ככל שהאוזניות של סוני הולכות ומשתפרות האיכות שאנו מקבלים באמת גבוהה במיוחד וכפועל יוצא מכך שוות את השדרוג וההשקעה. אני משוכנע ששלל הביקורות בעולם וכמובן קצב המכירה רק יחזק את הדעה הזו.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן